Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak znaleźć pracę przez Internet?

17 października 2019 0

Jeśli dopiero wkraczasz na rynek pracy lub chcesz zmienić pracę na lepszą, pewnie zastanawiasz się, jak znaleźć taki rodzaj zleceń przez Internet. Gdzie możesz szukać pracy? Co będzie Ci potrzebne podczas poszukiwań? Jak odpowiadać na ogłoszenia potencjalnych pracodawców? Wskazówki o poszukiwaniu pracy przez Internet znajdziesz w poniższym artykule. 

Gdzie szukać pracy przez Internet?

Istnieje wiele portali ogłoszeniowych, na których możesz znaleźć oferty pracy. Najczęściej zawierają one wyszukiwarkę, która w prosty sposób pomoże Ci na odnalezienie stanowisk w pracy, w których masz szansę się świetnie sprawdzić. Jeśli szukasz dobrych ofert pracy np. w stronę reklamy i marketingu w Internecie to możesz sprawdzić je tutaj. Ta strona pozwoli ci nie tylko odszukać wspaniałego stanowiska pracy zdalnej, ale – jeśli dojdziesz do wniosku, że jednak praca przez Internet nie jest dla ciebie – możesz także poszukać stanowiska pracy blisko swojego miejsca zamieszkania.

Co warto przygotować przed poszukiwaniami pracy?

Po pierwsze, warto się zastanowić, czego oczekujemy od pracodawcy. Zadaj sobie pytania: na podstawie jakiej umowy chcesz pracować, ile chcesz zarabiać miesięcznie, jaka stawka godzinowa będzie dla Ciebie satysfakcjonująca, ile czasu możesz dojeżdżać do pracy, czy wiążesz swoją przyszłość z tym wyborem, a może jest to tylko tymczasowe rozwiązanie? Gdy odpowiesz sobie na te pytania, wiesz już na jakie oferty pracy chcesz odpowiedzieć, a które będziesz odrzucać. Kolejną rzeczą, którą warto sobie przygotować jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań jest CV. Pracodawcy najczęściej proszą o przesłanie tego dokumentu, który pozwoli im ocenić Twoje kompetencje. Pamiętaj, aby zdjęcie w CV było profesjonalne. Twój strój powinien być elegancki, a twarz pomalowana w estetyczny i minimalistyczny sposób. W tym dokumencie powinny znaleźć się takie informacje jak: imię i nazwisko, data urodzenia, dane kontaktowe, przebieg twojej edukacji, poprzednie doświadczenie zawodowe, stopień znajomości poszczególnych języków obcych, ukończone kursu, twoje zainteresowania.

Jak odpowiadać na ogłoszenia o pracę?

Pamiętaj, aby nie odpowiadać metodą kopiuj wklej. Postaraj się dać danemu pracodawcy do zrozumienia, że zapoznałeś się dokładnie z ogłoszeniem. Postaw na jakość, a nie na ilość. Staraj się nawiązać w jakiś sposób do ogłoszenia w swojej wiadomości do, być może, przyszłego pracodawcy.

Pamiętaj, że to ważne, aby pokazać pracodawcy swoje zainteresowanie i uważność, która związana jest z zapoznaniem się z ofertą pracy. Im lepiej zapamiętasz wszelkiego rodzaju warunki, wymagania itp., a następnie poruszysz je w swojej wiadomości – tym lepsza skuteczność w znalezieniu pracy.