Trwa ładowanie proszę czekać ...

Disco polo ciągle popularne?

20 grudnia 2019 0

Polska muzyka taneczna ma się dobrze – niektórzy ryzykują nawet tezę, że ma się lepiej niż kiedykolwiek. Może być w niej sporo prawdy – kluby pękają w szwach, młodzi ludzie chętnie się bawią przy tanecznych rytmach, a odsłony teledysków na YouTube sięgają dziesiątek milionów. Nie sposób pominąć tu disco polo – gatunku muzycznego, który wśród polskiego społeczeństwa nierzadko budzi skrajne emocje. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Nie zmienia to jednak faktu, że wciąż jest to jeden z najpopularniejszych nurtów muzycznych w naszym kraju. Jego przedstawiciele są uwielbiani przez fanów i mogą pochwalić się ogromnym gronem słuchaczy. Największe koncerty gromadzą dziesiątki tysięcy widzów – świetnym przykładem jest chociażby Stadion Narodowy, który zamienia się co jakiś czas w wielką imprezę discopolową.

Gwiazdy disco polo

Artyści związani z disco polo nie mogą narzekać na brak popularności. Fani ich uwielbiają – ma to odzwierciedlenie w popularności ich twórczości w sieci. Wśród największych gwiazd tanecznej estrady wystarczy wymienić chociażby Zenona Martyniuka. Król disco polo doczekał się nawet filmu biograficznego, który na ekrany kin trafi w 2020 roku. Nie jest on jednak jedyną rozpoznawalną postacią świata disco polo. Wyróżnić należy też z pewnością grupę Boys, która od lat kojarzy się większości Polaków z dobrą zabawą i kultowymi już przebojami. Z pewnością każdy z nas przynajmniej raz słyszał hity takie jak: „Jesteś szalona”, „Najpiękniejsza dziewczyno”, „Wolność” czy „To nie USA”. Liderem grupy, kompozytorem i autorem tekstów od początku jest Marcin Miller. Boys zadebiutowali na scenie w roku 1991 i niemal z miejsca zyskali ogromną sympatię polskich fanów muzyki tanecznej. Ten złoty czas disco polo wydaje się trwać do dziś. Nadal jest to jeden z najpopularniejszych i najchętniej słuchanych zespołów w naszym kraju.

Boys – teksty piosenek popularnego zespołu

Fani zespołu Boys z pewnością znają większość piosenek na pamięć. Znaczna część pozostałych słuchaczy z pewnością kojarzy choć kilka utworów. Dla pozostałych Boys i jego fenomen są tajemnicą. Na szczęście dziś z pomocą przychodzi sieć. W internecie znajdziemy niemal wszystkie teledyski i nagrania zespołu Boys. Powstały nawet serwisy, dzięki  którym możemy sprawdzić teksty piosenek i śpiewać wraz z artystą. Gdzie ich szukać? Jeden z nich znajdziecie pod adresem https://teksty.pinbook.pl/boys. Znajdują się tu zarówno teksty piosenek zespołu Boys, jak i liryczna twórczość tysięcy innych artystów. Warto odwiedzić serwis także przed świętami – znajdziemy tam bowiem teksty najpopularniejszych kolęd i pastorałek, które dopełnią magicznego nastroju i świątecznych chwil spędzonych wraz z najbliższymi.