Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybrać program do zarządzania salonem fryzjerskim?

27 lipca 2017 0

Powszechny dostęp do Internetu spowodował ogromną rewolucję w branży hair & beauty. Salony fryzjerskie, gabinety kosmetyczne i spa są na stałe obecne w sieci, gdzie ogłaszają się, promują i zyskują nowych klientów. Co więcej, właściciele tego typu firm coraz chętniej korzystają z systemów stworzonych do zarządzania działalnością. Podpowiadamy, jak wybrać oprogramowanie, które usprawni pracę i pozwoli oszczędzić czas.

1. Zwróć uwagę na terminarz

Najważniejszym elementem systemu do zarządzania firmami z branży hair & beauty jest wygodny terminarz. To narzędzie, które decyduje o jakości pracy. Ważne, aby jego obsługa była intuicyjna. Plener powinien zostać wyposażony w możliwość łatwego wpisywania dat oraz zabiegów, a także edycji wprowadzonych danych. Dobrze, jeśli dodatkowo zostanie zsynchronizowany z rozbudowaną bazą usługobiorców. Dzięki temu zapisanie wizyty będzie naprawdę szybkie. Pracownik wpisujący termin w kilka sekund zyska dostęp do rozbudowanych informacji o konkretnym kliencie (daty wizyt, ich częstotliwość, preferowane usługi czy szczególne upodobania), co znacznie ułatwi rozmowę i zmniejszy dystans pomiędzy rozmówcami.

2. Wybierz rozwiązanie, które usprawni pracę

Warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są systemy do zarządzania firmami, które na podstawie wprowadzanych do nich danych generują szczegółowe raporty. Są to zestawienia dotyczące liczby wizyt, najpopularniejszych usług czy szczegółów dotyczących konkretnych pracowników. Dzięki nim można łatwo prognozować liczbę odwiedzin w kolejnych miesiącach, zoptymalizować zamówienia kosmetyków, a także szybko rozliczyć kadrę.

salon fryzjerski

3. Wybierz program z możliwością rezerwacji wizyt online

Chcesz walczyć o nowych klientów? Rezerwacja przez Internet to ogromne ułatwienie, z którego korzysta coraz więcej usługobiorców. Dlatego wybierz system, który umożliwi Ci wprowadzenie takiej usługi. Jeśli to za mało, możesz rozejrzeć się za oprogramowaniem, które dodatkowo wprowadza możliwość rezerwacji wizyt z poziomu portalu do wyszukiwania najlepszych salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych w określonej lokalizacji. Taką możliwość daje choćby system do zarządzania firmami z branży hair & beauty stworzony przez Versum, którego użytkownicy mogą ogłaszać się na Moment.pl – popularnym portalu do rezerwacji online.

 

REKLAMA: Najlepszych fryzjerów i kosmetyczek szukaj na: moment.pl

 

4. Promuj się i dbaj o klientów

Wiele programów do zarządzania salonami fryzjerskimi i gabinetami kosmetycznymi dodatkowo wyposażone jest w funkcje ułatwiające promocję firmy. Mogą być to narzędzia do łatwego przeprowadzania kampanii e-mail i SMS-marketingowych. Zorganizowanie tego typu promocji z wykorzystaniem systemu jest proste, tanie, a przy tym daje wymierne rezultaty.

Nowoczesne systemy do zarządzania firmami z sektora hair & beauty to także dobry sposób na utrzymywanie pozytywnych relacji z klientem. W ich budowaniu pomogą choćby SMS-y i maile z przypomnieniem o wizycie, które w wielu programach są automatycznie generowane i wysłane przez system na dobę przed zarezerwowanym terminem.

 

Sprawdź nas na versum.pl !

Internetowa rezerwacja wizyt VERSUM

 

Materiał zewnętrzny