Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pierścionek ze szmaragdem: kolor, symbolika. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

19 lutego 2021 0

​Szmaragd to szlachetny kamień z grupy berylu, który jest wysoko ceniony przez jubilerów na całym świecie. Biżuteria ze szmaragdami jest jedną z najdroższych.Szmaragdy to jedne z najpiękniejszych i najbardziej popularnych kamieni, często przewyższające nawet diamenty.

Szmaragd: właściwości, zastosowanie, znaczenie

Minerał ten, zwany także „zielonym lodem”, ma zielny odcień, który wskazuje na obecność tlenku chromu w strukturze kamienia. Szmaragdy w idealnym stanie prawie nigdy nie występują w przyrodzie, dlatego takie okazy są bardzo cenne. Wśród zalet minerału warto zwrócić uwagę na jego doskonałą odporność na różne odczynniki, w tym kwasy. Dopiero temperatura otoczenia przekraczająca 700 ° C może niekorzystnie wpłynąć na kamień, przy którym traci on swój niesamowity kolor.

Dużo wysiłku, czasu i pieniędzy kosztuje znalezienie dobrej jakości kamienia. Wiele z nich jest mętnych, ze znacznymi defektami powierzchni. Takie szmaragdy nie są używane w biżuterii. Najwyższym uznaniem cieszą się szmaragdy z Kolumbii. Lokalne kamienie zawierają niezwykle małe kryształy fluorytu (kalcytu) ze wtrąceniami płynnymi, stałymi lub gazowymi. Kolumbijskie szmaragdy są uznawane za najwyższej jakości, mają minimum defektów, różnią się nasyceniem kolorów, a tym samym należą do najdroższych na rynku. Najciemniejsze odcienie kamienia można znaleźć w Zimbabwe, głęboki ciemny kolor to obecność tremolitu w kamieniu.

W starożytnym Egipcie szmaragd był nazywany „kamieniem bogini Izydy”. Wierzono, że w kamieniu kryje się wielka moc. Skutecznie leczy ukąszenia owadów, skorpionów i węży. Wiele osób wierzy w jego magiczne właściwości. Kamień ma potężną energię, pomaga uwolnić właściciela od złych myśli, oczyścić umysł, stać się lepszym, silniejszym, zdrowszym.

Szmaragd to wspaniały talizman. Zawiera beryl, dość rzadki pierwiastek związany z tajemnicami wszechświata. Starożytni uważali szmaragd za symbol nadziei, a także opanowania i mądrości. Teraz ten kamień symbolizuje szczęście i dobrobyt. Chroni przed złymi nawykami i wszelkiego rodzaju wadami: skłonnością do oszustwa, cudzołóstwa, chroni przed czarami i negatywnym wpływem innych.

Naukowcy wskazują na lecznicze właściwości szmaragdów. Uważa się, że nie tylko korzystnie wpływa na organizm i działa leczniczo, ale przynosi określone korzyści:

• łagodzi bóle stawów;

• łagodzi migreny;

• pomaga zwalczać kwasowość i inne problemy żołądkowe;

• łagodzi bezsenność;

• pomaga normalizować ciśnienie krwi;

• zwalcza infekcje.

Ponadto kamień jest skuteczny w łuszczycy, cukrzycy, dysfunkcjach układu moczowego oraz działa antybakteryjnie.

Pierścionek ze szmaragdem, jako zaręczynowy. Dobry pomysł?

Jeśli planujesz większy budżet na zakup pierścionka zaręczynowego, to biżuteria ozdobiona szmaragdem jest doskonałym pomysłem i z pewnością zachwyci twoją wybrankę. Szukając takiego pierścionka warto sprawdzić ofertę na https://siudek.com.pl/. Ważnym aspektem jest wybór szmaragdu wysokiej jakości. Głównymi wskaźnikami są:

• przezroczystość;

• pochodzenie;

• kolor;

• fasetowanie;

• waga;

• gęstość.

Pomimo tego, że w naturze praktycznie niemożliwe jest znalezienie szmaragdu idealnego (co wiąże się z metodami wydobywania kamieni), wskaźnik czystości jest ważny przy ocenie wartości kamienia. Czystość kamienia można określić wizualnie, w tym celu nie jest konieczne stosowanie różnych urządzeń powiększających. Decydującymi wskaźnikami głębi koloru są nasycenie i tonacja kamienia. Jeśli kamień ma szarawy kolor, jest uważany za płytko nasycony. Definiującym wskaźnikiem kosztu kamieni jest jakość cięcia i polerowania. Ta ostatnia pozwala poprawić naturalne właściwości szmaragdu, podkreślić jego szlachetny blask i piękno.

Najpopularniejsze oprawki to złote, srebrne i platynowe. Jednak szmaragdy dobrze komponują się z innymi kamieniami szlachetnymi, takimi jak rubiny, granaty i oczywiście diamenty. Kształty i rozmiary kamieni mogą być bardzo różne. Bardzo popularne są modele, w których jeden duży szmaragd otoczony jest rozproszeniem małych diamentów.

Pierścionki zdobione tym kamieniem są często wybierane do zaręczyn. Projekt w większości przypadków jest klasyczny - średniej wielkości szmaragd na cienkiej obręczy z żółtego złota. Jednak w sklepach znajdziesz też różne warianty z kombinacją metali szlachetnych. Ostatnio zamiast żółtego i czerwonego złota coraz częściej podstawą pierścionka jest białe złoto. Biały metal idealnie komponuje się z zielonymi kamieniami, doskonale podkreśla szlachetność i elegancję szmaragdów.