Trwa ładowanie proszę czekać ...

Hipnoza a alkoholizm - leczenie alkoholizmu hipnozą

24 lutego 2023 0

Hipnoza i leczenie alkoholizmu to potężny sposób na dotarcie do Twojej podświadomości i usunięcie blokad, które utrudniają Ci poradzenie sobie z uzależnieniem. Walka z nałogiem jest trudna ze względu na mechanizmy, które uniemożliwiają Ci zrozumienie szkodliwych skutków uzależnienia. Popularną techniką awersyjną jest terapia alkoholowa. Polega ona na tworzeniu skojarzeń pomiędzy alkoholem, wrażeniami wywołującymi obrzydzenie, a piciem. Mechanizm ten skutecznie powstrzymuje ludzi przed sięgnięciem po kolejny kieliszek.

Można również wywołać awersyjne reakcje na alkohol. Ważne jest, aby zmniejszyć chęć picia, a także zwiększyć asertywność, co ułatwi oparcie się pokusie.

Kto może stosować hipnozę w leczeniu alkoholizmu?

Każda osoba cierpiąca na alkoholizm może wykorzystać hipnozę do jego leczenia. Skuteczność hipnoterapii nie jest taka sama jak leczenia farmakologicznego. W obu przypadkach istnieją różnice w podatności poszczególnych osób na leczenie. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy ludzie są podatni na działanie hipnozy. Istnieje duża szansa, że leczenie alkoholizmu hipnozą zakończy się sukcesem.

Dzięki hipnozie można uzyskać dostęp do obszarów umysłu, do których na co dzień nie ma się dostępu. Ma to kluczowe znaczenie w leczeniu alkoholizmu. Dzięki temu terapeuta może nie tylko zbadać możliwe przyczyny problemu, ale także wykorzystać potężne techniki hipnoterapii do wyeliminowania problemu. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie jest to słaba metoda leczenia. W wielu krajach Unii Europejskiej hipnoterapia jest refundowana jako skuteczna metoda leczenia alkoholizmu lub jako środek wspomagający leczenie wielu innych chorób. Istnieją również niezbite dowody naukowe potwierdzające jej skuteczność.

Leczenie alkoholizmu hipnozą

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy?

Warto sprawdzić leczenie alkoholizmu za pomocą hipnozy, ponieważ metoda ta jest bardzo skuteczna w leczeniu alkoholizmu. Hipnoterapia przynosi trwałe efekty. Jest to jedna z jej największych zalet. Hipnoza nie ma skutków ubocznych, które występują w tradycyjnych metodach leczenia. Hipnoterapia może być wykorzystana do zajęcia się pierwotną przyczyną problemu i stworzenia wewnętrznej motywacji do rzucenia picia. Objawy odstawienia są mniej dotkliwe, a pokusa powrotu do alkoholizmu po pewnym czasie znika. Hipnoza na alkoholizm znacząco poprawia samopoczucie. 

Kto może prowadzić leczenie alkoholizmu hipnozą?

Hipnoterapię na alkoholizm musi przeprowadzić wykwalifikowany hipnoterapeuta. Hipnoza jest uważana za bezpieczną, ale jak wszystkie metody terapeutyczne powinna być stosowana z rozwagą. Plan leczenia każdego pacjenta będzie się różnił. Jest to podobne do dostosowania dawki leku do potrzeb pacjenta. Hipnoterapeuta musi zapoznać się z pacjentem i określić jego podatność na hipnozę. Musi również dobrać odpowiednią metodę wprowadzenia pacjenta w trans hipnotyczny, a następnie kierować sesją. Tylko prawidłowo przeprowadzone sesje hipnozy mogą trwale zakończyć uzależnienie.