Trwa ładowanie proszę czekać ...

Czeka Cię wymiana elektryki w domu? Sprawdź przydatne rozwiązania w instalacji elektrycznej

27 maja 2022 0

Prace instalacyjne to jeden z najważniejszych etapów podczas remontu mieszkania lub budowy domu. Od prawidłowego rozłożenia elektryki w domu zależeć będzie późniejszy układ mebli i sprzętów, a także bezpieczeństwo użytkowników. Ewentualne przeróbki na późniejszych etapach mogą słono kosztować. Sprawdź, o czym nie zapomnieć wykonując instalację elektryczną i jakie są najnowsze trendy i nowości w osprzęcie elektrycznym.

Zaplanuj układ mebli w pomieszczeniach

Żeby oszczędzić sobie niepotrzebnych przeróbek i móc ustawić meble zgodnie ze swoją wizją, należy dokładnie rozplanować miejsce gniazdek elektrycznych i włączników świateł. Ustal, na której ścianie znajdzie się telewizor i sprzęt audio. Coraz większą popularność zyskują sprzęty powieszone na ścianie. Tyczy się to zarówno dużych telewizorów, jak i soundbarów czy kina domowego. Pamiętaj także o kablach do internetu, które najlepiej doprowadzić do każdego pomieszczenia z komputerem czy telewizorem. Ustalając lokalizację włącznik światła, weź pod uwagę to, w którą stronę będą otwierać się drzwi wewnętrzne. Włącznik powinien znajdować się po stronie klamki, najczęściej wewnątrz pomieszczenia.

Czujniki zwiększające bezpieczeństwo w domu

Wykonując instalację elektryczną, nie zapomnij o elementach poprawiających bezpieczeństwo w domu. Wśród nich powinny znaleźć się czujnik dymu, czujnik czadu czy czujnik zalania. Szeroki wybór rozwiązań znajdziesz w hurtowniach elektrycznych, np. https://sklep.elektrospark.pl/. Warto wyposażyć się także w systemy alarmowe w domu oraz czujniki ruchu. Jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu pod Twoją nieobecność, warto rozważyć instalację systemu monitoringu.

Światło na życzenie

Planując instalację czujników, dobrym związaniem jest wybór oświetlenia na czujnik ruchu. Pozwala ono na ograniczenia kosztów związanych z energią elektryczną, ponieważ automatycznie gaśnie po opuszczeniu pomieszczenia. To także doskonały wybór na oświetlenie na zewnątrz domu, szczególnie w miejscach bez dostępu do lamp, czy w ogrodzie. W sklepach elektrycznych znajdziesz szeroki wybór czujników, takich jak np. czujnik zmierzchu, które automatycznie zapalą światło po zapadnięciu zmroku.

Artykuł partnera