Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pomysły na domowy odświeżacz powietrza

21 lipca 2017 0

Odświeżacz powietrza można wykonać samodzielnie, np. z płatków róż, żelowych kulek do kwiatów oraz olejków eterycznych. Oryginalny zapach można umieścić w słoiku, plastikowej butelce czy pustym flakoniku po perfumach.

Naturalny odświeżacz powietrza z wysuszonych płatków kwiatów 

Tradycyjne odświeżacze powietrza, np. marki Air Wick, można kupić w postaci urządzenia, które umieszcza się w kontakcie elektrycznym. Są one dostępne w przeróżnych aromatach, np. ciasta z owocami, rafy koralowej czy lasu. Oryginalny zapach do pokoju można także wykonać samodzielnie, np. z wysuszonych płatków kwiatów. Intensywną woń wydziela róża. Wystarczy wysuszyć jej płatki i dla lepszego efektu pokropić je olejkiem różanym. Naturalny odświeżacz powietrza wystarczy umieścić w pokoju lub łazience. Płatki róży oprócz wydzielania zapachu, stanowią też oryginalną dekorację.

Domowy odświeżacz powietrza w żelu

Domowy odświeżacz powietrza można wykonać z żelowych kulek do kwiatów, które pęcznieją po wpływem wody. Wodne perły dostępne są w każdej kwiaciarni lub sklepie ogrodniczym. Kulki nawadniające występują w różnych kolorach, dlatego ich odcień można dobrać, np. pod kolor ścian pokoju czy jego dodatków. Do wykonania odświeżacza powietrza potrzeba: słoika, ulubionego olejku zapachowego i gazika. Kulki żelowe umieszcza się w szklanym naczyniu i zalewa wodą. Po odczekaniu około 6 godzin, odlewa się nadmiar wody. Do środka słoika wlewa się kilka kropel olejku np. lawendowego, truskawkowego czy jabłkowego. Na wierzch naczynia kładzie się gazę. W nakrętce należy wyciąć otwór, przez który będzie wydzielać się zapach. Po zakręceniu słoika odświeżacz powietrza jest gotowy.

Dyfuzor powietrza z flakonika po perfumach

Oryginalny zapach do pokoju można wykonać z pustego flakonika po perfumach. Do butelki wlewa się wodę, łyżeczkę sody oczyszczonej (utrzymuje wodę w czystości i pochłania brzydkie zapachy), kilka kropel olejku zapachowego oraz odrobinę spirytusu. Do flakonu wkłada się drewniane patyczki do szaszłyków. Spirytus powoduje, że zapach lepiej przenika przez drewno.

Odświeżacz powietrza w sprayu

Odświeżacz w sprayu, można wykonać samodzielnie z sody oczyszczonej, która ma zdolność pochłaniania brzydkich zapachów. Do pustej plastikowej butelki z rozpylaczem wystarczy wlać wodę. Do środka dodaje się łyżkę sody oczyszczonej oraz kilka kropel olejku eterycznego. Po lekkim wstrząśnięciu butelką, odświeżacz jest gotowy do użytku.

Materiał zewnętrzny