Trwa ładowanie proszę czekać ...

Panele 3D - dlaczego warto je kupić?

18 lutego 2019 0

Jednokolorowe, monotonne, tradycyjne ściany powoli wychodzą z mody. Ich miejsce zaczynają zastępować panele 3D. Brzmi abstrakcyjnie? Przekonajmy się, czym są i jakie mają zastosowanie.

Czym są panele 3D?

Trójwymiarowe aranżacje ścian w ostatnich latach zyskały coraz większą popularność. Ich nowoczesny wygląd zachwyca najbardziej wymagających projektantów wnętrz, a dostępność wielu form i kolorów pozwala na dopasowanie ich do przeróżnych pomieszczeń. 

Panele można zainstalować zarówno na sufitach, jak i na ścianach, praktycznie w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu. Pokryć nimi można całą powierzchnię lub tylko jej fragment.

Nic więc dziwnego, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ są różnorodne, praktyczne i w dodatku ekologiczne.

panele 3d EHO

Rodzaje paneli 3D

Są one wykonywane z różnych materiałów, przez co posiadają wiele różnych właściwości. Jednym z najpopularniejszych materiałów używanych do produkcji paneli 3D jest gips. Tego rodzaju produkty charakteryzują się dużą paletą wzorów oraz motywów. Panele mogą mieć przeróżne kształty, począwszy od fal, skończywszy na wzorach geometrycznych, dzięki plastyczności materiału. Spotkać się również można z motywami zwierzęcymi lub wzorami imitującymi różne przedmioty.

Kolejnym materiałem wykorzystywanym do produkcji paneli 3D jest wytrzymały poliuretan. Produkty te są bardzo lekkie, dlatego idealnie nadają się do instalowania na suficie. Dzięki ich właściwościom, nie będzie problemu z nacinaniem paneli nożykiem do tapet, a w rezultacie - z samodzielnym montażem.

Na rynku spotkamy też panele dekoracyjne wykonane z drewna. Najczęściej wykorzystywany do ich produkcji jest buk lub dąb. Charakteryzują się właściwościami wyciszającymi pomieszczenie, chroniąc przed niepożądanymi dźwiękami zewnętrznymi. Ponadto, ze względu na ich naturalny materiał, idealnie sprawdzą się dla osób, które są alergikami.

Wymienić można również panele z płyt MDF. Te zachwycają możliwością ich wykończenia, np. ażurowego, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje na elegancji. Doskonale sprawdzą się w nowoczesnych aranżacjach, nadając im nietuzinkowego wyglądu.

Jak montować panele dekoracyjne?

Panele stworzone są do montowania zarówno w pionie, jak i poziomie. Większość z nich można układać obok siebie, kontynuując przy tym określony wzór.

Powinno się dokładnie przygotować ścianę pod montaż paneli 3D. Po pierwsze, musi być ona oczyszczona i zagruntowana. Warto przed samą instalacją zaplanować całe ułożenie i zaznaczyć miejsca cięć.

Panele mogą być montowane praktycznie w każdym pomieszczeniu w mieszkaniu, nawet w łazience, o ile nie będą miały styczności z wodą. Wtedy, najlepiej sprawować się będą płyty gipsowe.

Panele 3D to nowoczesne rozwiązanie, które pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Dostępne w wielu kształtach, kolorach i wykonane z różnych materiałów, mogą być dostosowane do praktycznie każdego wnętrza.

Więcej na muteboards.pl