Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wyposażenie warsztatu samochodowego

17 sierpnia 2017 0

Urządzenie warsztatu samochodowego nie jest łatwym zadaniem. Niezbędny element wyposażenia warsztatu to odpowiednio dobrane, bezpieczne i funkcjonalne meble. Właściwie dobrane meble pomogą w utrzymaniu porządku w warsztacie.

Meble warsztatowe

Przede wszystkim przyda się duża szafa metalowa, która pomieści wszystko, co powinno być dobrze chronione. Bardzo ważnym elementem w każdym warsztacie jest stabilny stół, najlepiej z możliwością regulacji wysokości. Stół powinien być masywny, wytrzymały, odporny na duże ciężary.

Meble warsztatowe to też różnego rodzaju regały metalowe, komody, szafki warsztatowe, szafki wiszące, tablice, haki i stojaki na drobniejsze narzędzia. Szafki warsztatowe powinny mieć dużą ilość szuflad, aby można było posegregować narzędzia o różnym przeznaczeniu. Tablice pozwolą pogrupować narzędzia według rozmiaru (od najmniejszego do największego), przeznaczenia (narzędzia do metalu, narzędzia do drewna) czy użyteczności (narzędzia najczęściej używane w miejscu najłatwiej dostępnym). Wszystkie meble warsztatowe powinny być solidne, odporne na wszelkie warunki i uszkodzenia mechaniczne, dlatego najlepiej wybrać meble wykonane z metalu.

Narzędzia i sprzęty

Wybierając narzędzia do warsztatu najlepiej kierować się ich uniwersalnością. Dzięki temu unikniemy nadmiernego gromadzenia rzadko używanych i często niepotrzebnych przedmiotów. Oprócz narzędzi warsztatowych konieczne będą różne sprzęty, np. wiertarka czy spawarka. W warsztacie niezbędne będą też różnego rodzaju gwoździe, śruby, kleje i wszelkie inne elementy służące do łączenia materiałów.

Wszystkie te elementy i narzędzia w garażu powinny mieć swoje miejsce, aby łatwo można było je znaleźć. Powinny być przechowywane bezpiecznie, by nie skaleczyć się np. wystającą spod sterty innych narzędzi piłą czy nożem. Po skończeniu każdej pracy należy odkładać narzędzia w swoje miejsce.

Oświetlenie

Urządzając warsztat samochodowy należy pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. W czasie dnia najlepsze jest naturalne oświetlenie, ale po zmroku stół warsztatowy powinien być dobrze oświetlony. Najlepiej zamontować lampę, która oświetli całe pomieszczenie. Przyda się też mała ruchoma lampka, którą umieścimy na stole warsztatowym. Pozwoli ona dokładnie oświetlić przedmiot, który akurat naprawiamy. Warto też zadbać o odpowiednie rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, by bez problemu można było podłączyć sprzęty.

 

Materiał zewnętrzny