Trwa ładowanie proszę czekać ...

Typy okien dachowych

5 kwietnia 2017 0

Okna mające drewnianą ramę

Okna, które przygotowywane są z użyciem drewna klejonego w sposób warstwowy, dzięki czemu można w ten sposób wyeliminować jego wady, które wpływać mogą między innymi na trwałość oraz to jak wygląda profil okienny. Drewno tego rodzaju będzie wyróżniać się wytrzymałością i tym samym będzie się dobrze prezentować. Klejone warstwowo drewno nie będzie się wypaczać, dlatego przez wiele lat będzie świetnie wyglądać.

Okna drewniane od plastikowych będzie wyróżniać także bardziej naturalny wygląd. Takie okna będą w stanie nadać wnętrzom ciepły charakter. Mogą się dobrze zgrywać z innymi drewnianymi elementami wyposażenia, które używa się w domu. Okna drewniane będą również dobrze współpracować z więźbą, która wykonywana jest zazwyczaj z drewna. Nawet jeśli pojawią się jakieś zarysowania będzie można je bardzo szybko usunąć.

Okna z drewna mają jednak również swoje wady. Wymagają konserwacji i trzeba takową przeprowadzać przynajmniej co kilka lat. Jeśli zastosuje się je w łazienkach trzeba zadbać o to, by były dobrze zabezpieczone. W innym przypadku okaże się, że z drewnem szybko zacznie walczyć wilgoć i pojawi się problem. W łazienkach warto wybierać takie okna, która będą zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Takie okna będzie łatwiej utrzymać w odpowiednim stanie. Okna drewniane to nadal towar luksusowy i są droższe zdecydowanie od okien wykonywanych z PCV.

Rodzaje okien dachowych

Okna wykonywane z PCV

Jeśli chodzi o okna PCV bez wątpienia ich wielką zaletą będzie to, że sprzedawane są one w atrakcyjnych cenach. Okna takie nie wymagają także konserwacji i będą bardzo odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych. Mają również podwyższoną wytrzymałość na wilgoć co także jest kwestią niezwykle ważną. Nie trzeba się obawiać, że zaczną pojawiać się jakieś wypaczenia.

Obecnie można już znaleźć okna w różnych kolorach, również w takich formach estetycznych, które starają się imitować drewno. Takie rozwiązanie jest również ciekawe. Okna białe obecnie już nie żółkną, dlatego nie trzeba się tego obawiać i można je spokojnie stosować. Trzeba również pamiętać, że stosując okna z PCV może się okazać, że wyeliminowanie wad będzie praktycznie niemożliwe. Zazwyczaj są to okna, które są dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu ich odporność jest większa i będą charakteryzowały się trwałością.