Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zaaranżować inspirujący pokój dla dziecka?

7 grudnia 2017 0

Osoby dorosłe swoich celów, które rozwijają i budują doświadczenie, upatrują w podróżach, kontaktach międzyludzkich oraz codziennych obowiązkach m.in. w pracy. Dziecko natomiast dostrzega kluczową rolę, jaką odgrywa dom – to jego ostoja, tu buduje silne relacje z rodzicami, otrzymuje radość, miłość i szczęście. W związku z tym istotne jest, aby przestrzeń pociechy była dla niego inspiracją, kształtowała jego aspiracje i rozwój. Jak zaaranżować pokój dla dziecka? Podpowiadamy w artykule!

Dopasowany do etapu rozwoju

Gdy pociecha przychodzi na świat, pragniesz w jej otoczeniu stworzyć bezpieczną przestrzeń, która będzie wizualnie miła dla oka. Kolejne lata rozwijają Twojego maluszka, wpływając na jego gust – ulubione zabawki, kreskówki i ich bohaterowie chętnie zaczynają towarzyszyć dziecku, również w aranżacji jego pokoju. Po pewnym czasie, w ramach dalszego kształtowania smaku i charakteru, pociecha wkracza na kolejny etap rozwoju. Jak widzisz, nie da się urządzić pokoju dziecka raz na całe życie. W związku z tym przestrzeń pociechy warto zagospodarować w taki sposób, aby można ją było łatwo modyfikować, uwzględniając poszczególne etapy rozwoju.

Gra świateł

Inspirującym detalem każdego pomieszczenia jest jego oświetlenie. Tworzy nastrój, buduje charakterystyczny klimat – zalet odpowiednio dobranych punktów świetlnych, lamp czy żyrandoli nie ma końca. Sklep z lampami Azzardo.com.pl w swojej ofercie ma nowoczesne oświetlenie, które zachwyci zarówno minimalistycznych estetów, jak i zwariowane dusze, wypełniające swą przestrzeń detalami w stylu art deco. Umieszczając oświetlenie w odpowiednich punktach w pokoju dziecka, wyznaczasz strefy np. kącik do zabawy lub nauki. Prawidłowo dobrane lampy są również zwolennikiem optycznego powiększenia pomieszczenia – dzięki temu dziecko zyska fantastyczną przestrzeń np. na spotkania z przyjaciółmi.

Elementy, które rosną wraz z dzieckiem

Jeśli jesteś w trakcie aranżacji pokoju dla maluszka, postaw na meble z tzw. przyszłością. Nie ma co ukrywać – modne elementy wyposażenia aktualnie są bardzo drogie, dlatego też ich odpowiedni wybór to gwarancja sukcesu i dopasowania się do wysmakowanego designu. Łóżeczko z regulacją wysokości dna i długości, komoda-przewijak, czy też biurko na regulowanych nóżkach chętnie potowarzyszą maluchowi przez kolejnych kilka lat. Warto, aby tego typu meble były wykonane z wysokiej jakości materiałów – to po prostu długoterminowa pewność, iż towarzysze będą oddanymi kompanami.

Inspirujące dodatki do dziecięcego pokoju

Jesteśmy rodzicami, którzy pragną dla swoich pociech wszystkiego, co najlepsze. Dlatego też kształtowanie aspiracji, budowanie charakteru i tworzenie rozwojowych ścieżek jest istotnym aspektem, który z powodzeniem odnajduje się w aranżacji przestrzeni dla dziecka.

Kreatywność i ciekawość świata rozbudzisz poprzez umieszczenie półek nad biurkiem, których ozdobą będą kolorowe książki, podręczniki, opasłe tomy encyklopedii dla dzieci. Postaw również na aranżację kącika do zabawy – ładnie poustawiaj w nim ulubione maskotki. Na stoliczku natomiast umieść zestaw kredek, farb, bloków rysunkowych oraz gry planszowe. Uniwersalnym dodatkiem okażą się wiklinowe kufry i kosze, które nie tylko są ciekawym elementem zdobniczym, ale również praktycznym detalem.

 

Materiał zewnętrzny