Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rodzaje kalendarzy adwentowych oraz jak je zrobić samemu?

19 listopada 2020 0

W większości ludzi kalendarze adwentowe budzą skojarzenie z dzieciństwem i pełnym emocji oczekiwaniem na nadejście 24 grudnia. Niewielkie czekoladki schowane w okienkach kalendarza umilały oczekiwanie na święta, choć wiele dzieci nie potrafiło się oprzeć pokusie zjedzenia więcej niż jednej czekoladki w ciągu dnia. Dzisiaj w sklepach można znaleźć różne rodzaje kalendarzy adwentowych, nie tylko tych dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Jakie propozycje można znaleźć w sieci i w jaki sposób samodzielnie przygotować kalendarz?

Kosmetyki

Dużą popularność zyskały kosmetyczne kalendarze adwentowe, w których znajdują się miniaturowe produkty różnych znanych marek. Dzięki takiemu kalendarzowi możliwe jest codzienne próbowanie nowych kosmetyków, które pozwolą zadbać o wygląd przed świętami i zabawą sylwestrową.

  

Herbata i kawa

Na rynku dostępne są kalendarze tworzone przez palarnie kaw oraz sklepy z różnymi rodzajami herbat. W takich kalendarzach znajdują się próbki produktów dostępnych w asortymencie sklepu. Oczekując na nadejście świąt Bożego Narodzenia można zatem próbować nieznanych dotąd aromatycznych herbat oraz kaw.

Ekskluzywne alkohole

Ciekawą propozycją dla dorosłej osoby są kalendarze przygotowane przez producentów luksusowych alkoholi. Znajdują się tam 24 miniaturki określonego rodzaju trunków, dostępne są kalendarze z whisky, rumem, winem czy piwem, dlatego też każdy koneser dobrych trunków znajdzie wersję, która przypadnie mu do gustu.

Luksusowe czekoladki

Obecnie na rynku dostępne są słodkie kalendarze adwentowe dedykowane osobom dorosłym. W eleganckim pudełku znajdują się 24 pyszne pralinki, przygotowane z najwyższej jakości czekolady belgijskiej. To doskonała propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi doskonałych jakościowo słodyczy.

Kalendarz adwentowy DIY – jak go wykonać?

W przypadku, gdy w ofercie sklepów nie ma kalendarza, który spełniłby oczekiwania bliskiej osoby, warto rozważyć samodzielne przygotowanie wersji dopasowanej do jej preferencji. Potrzebne będą 24 upominki oraz koperty lub pudełka, do których zostaną one schowane. W dobrze wyposażonych sklepach papierniczych można znaleźć specjalne zestawy do przygotowania własnego kalendarza adwentowego. W każdym z przygotowanych opakowań należy umieścić jeden z upominków, na zewnątrz trzeba natomiast przykleić kartkę z numerem oznaczającym dzień, w którym opakowanie ma zostać otwarte. Z gotowym, spersonalizowanym kalendarzem nie pozostaje nic innego jak rozpocząć odliczanie do świąt!