Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak miło spędzić czas w Krakowie?

2 marca 2017 0

Odpoczynek od pracy jest niezmiernie ważny dla każdego człowieka. Warto w ciągu roku wygospodarować choć kilka dni, by wyjechać z miasta, zwiedzić ciekawe miejsca i oderwać się od codzienności. Po urlopie bogatym w pozytywne przeżycia powrót do pracy będzie łatwiejszy, a energia do działania pojawi się sama.

Gdzie warto pojechać?

Obecnie popularne są wycieczki zagraniczne, ciepłe kraje, egzotyczne plaże… Owszem, jest to niewątpliwie atrakcyjne i ciekawe, jednak nie warto przy tym zapominać, że Polska także ma wiele pięknych miejsc, które trzeba zobaczyć. Jednym z polskich miast, które zdecydowanie warto zwiedzić jest Kraków – dawna stolica Polski, miejsce z duszą i klimatem oraz mocą zabytków i przestrzeni do romantycznych spacerów. Idealnie nada się zarówno na weekendowy wyjazd, jak i dłuższy wypoczynek, podczas którego odkryć można wiele nieznanych zakamarków Kazimierza czy pospacerować po uliczkach Starego Miasta.

Polecamy hotel **** w Krakowie: www.conradhotel.pl

Noclegi w Krakowie

Każdy, kto planuje spędzić urlop w Krakowie bądź przyjeżdża tu w celach biznesowych, potrzebuje w pierwszej kolejności zarezerwowania miejsca noclegowego. Kraków to miasto w dużej mierze turystyczne; znalezienie odpowiedniego zakwaterowania nie powinno zatem sprawić kłopotu. Oczywiście najważniejszym krokiem powinno być określenie budżetu, który chcemy przeznaczyć na pobyt oraz lokalizacji, w obrębie której chcielibyśmy zamieszkać. Gdy będziemy wiedzieć, czego konkretnie szukamy, łatwiej znajdziemy spełniające nasze wymagania noclegi w Krakowie.

Apartamenty, hotele, pokoje

Właściwie na każdym kroku można natknąć się na hostele i pensjonaty. Dla tych bardziej wymagających, jak i tych, którzy podróżują w większym gronie, najbardziej odpowiednie będą apartamenty. Kraków roztacza pod tym względem wiele możliwości, najbardziej atrakcyjne są jednak pokoje w pobliżu Starego Miasta i Rynku – czyli tego, co najbardziej warto zobaczyć w dawnej stolicy Polski. Apartamenty pozwalają na komfort i zapewniają prywatność, ponieważ najczęściej, poza sypialnią, połączone są z kuchnią oraz łazienką. To czyni tę opcję interesującą i atrakcyjną.

Jeśli nie odpowiada nam wynajęcie apartamentu i szukamy czegoś o wyższym standardzie, warto znaleźć dobry hotel. Kraków to miasto, w którym hoteli jest kilka, można więc wybrać taki, który będzie najbardziej odpowiedni pod względem standardu oraz lokalizacji. Hotele, poza większym lub mniejszym luksusem, zapewniają także całodobową recepcję, pokojową obsługę ze sprzątaniem oraz restaurację. Bardzo często istnieje także opcja dostarczenia posiłków do pokoju. Jest to zatem idealna opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę i chcieliby otrzymać nie tylko zakwaterowanie, ale również i wyżywienie w jednym miejscu. Urlop od gotowania? Wybierz hotel!

noclegi w Krakowie

Co robić w Krakowie?

Wyjazd zaplanowany, zakwaterowanie zarezerwowane – ale co dalej? W jaki sposób ułożyć plan wycieczki, by jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w Krakowie? Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji każdemu, kto do niego przyjedzie. Na pewno skorzystają ci, którzy lubują się w kulturze, bowiem Kraków to miasto, w którym wiele się dzieje na scenie kulturalnej - koncerty, spotkania autorskie, itd. Warta odwiedzenia jest zdecydowanie Piwnica pod Baranami, gdzie często organizowane są ciekawe wydarzenia.

Natomiast jeśli chodzi o zwiedzanie Krakowa, najlepiej zacząć od spaceru po Starym Mieście, odkrywając urok małych, tajemniczych uliczek. To idealne miejsce, gdy liczy się dla nas romantyczna atmosfera; doskonale nada się także na sesję zdjęciową. Co do samego Rynku, warto posłuchać hejnału wygrywanego z wieży Mariackiej co godzinę: to najsłynniejsza wizytówka Krakowa. Nie można przegapić również krakowskich Sukiennic, gdzie warto zaopatrzyć się w pamiątki różnego rodzaju: magnesy, koszulki, figurki i wiele innych drobiazgów. Nie wolno także zapomnieć o drugiej istotnej wizytówce Krakowa, czyli o Smoku Wawelskim, który zwieńczyć może spacer bulwarami wiślanymi.

Jednak Kraków to nie tylko Sukiennice i Rynek. Kolejny punkt, który koniecznie trzeba zaliczyć, to oczywiście Wawel i Zamek Królewski, który warto zwiedzić, a także Katedra Wawelska. Z wieży widokowej rozciąga się malowniczy widok na Kraków - warto uwiecznić go na pamiątkowej fotografii. Ciekawymi punktami na turystycznej mapie miasta są także kopce. Jest ich aż pięć, przy czym najbardziej popularny i najczęściej odwiedzany to kopiec Tadeusza Kościuszki, największy zaś – Józefa Piłsudskiego. Warto odwiedzić wszystkie, z każdego bowiem roztacza się inny widok na Kraków, a każdy jest równie ciekawy i równie warty podziwiania.

Całodzienne zwiedzanie Krakowa może być męczące, dlatego warto później wybrać się także na Kazimierz, do dzielnicy żydowskiej, by zjeść znane zapiekanki oraz lody na Starowiślnej. To także obowiązkowy punkt programu podczas pobytu w Krakowie. Po posiłku doskonałym pomysłem będzie spacer po tej części miasta, w której odkryć można wiele urokliwych zakątków.

Kraków to miasto niewątpliwie atrakcyjne pod względem turystycznym. Klimat Starego Miasta jest niepowtarzalny - urokliwy Rynek sprzyja romantycznym spacerom i pięknym fotografiom, szczególnie wieczorem. Natomiast mnogość zabytków i ciekawych zakątków do odkrycia sprawiają, że w Krakowie nie sposób się nudzić - dlatego wyjazd z pewnością zostanie zaliczony do udanych i zapamiętany na długo.

Inni przeczytali również: Kraków kontra Warszawa - czyli co, gdzie i jak, dla kogo?