Trwa ładowanie proszę czekać ...

Pasta polerska - jak działa i jak ją wybrać?

15 stycznia 2023 0

Właściciele samochodów uwielbiają, gdy wygląd zewnętrzny auta podoba im się. Zależy im na tym, jak samochód wygląda z zewnątrz. Jest to w zasadzie wizytówka właściciela. Warto zainwestować w pasty polerskie i kosmetyki samochodowe, aby Twoja maszyna wyglądała jak najlepiej.

Na to, jak wygląda samochód, bezpośredni wpływ ma stan jego blachy nadwozia, czyli lakieru. Lakier może się pogorszyć, jeśli jest często używany. Możliwości past polerskich sprawiają, że nie musimy od razu odwiedzać warsztatu blacharskiego, aby naprawić każdą rysę czy odprysk lakieru. Wpłynie to pozytywnie na nasz budżet. Warto rozważyć także profesjonalne kosmetyki samochodowe do pielęgnacji różnych części samochodu, także tych wewnętrznych.

Czym jest pasta polerska i jak jej używać?

Pasta polerska pozwala usunąć wszelkie defekty lakieru samochodowego i wypolerować go. Kosmetyk ten pomaga lakierowi odzyskać pierwotny blask. Warto wiedzieć, że pasta polerska może różnić się od pasty do polerowania. Istnieje wiele rodzajów pasty polerskiej. Powinniśmy wybierać pasty polerskie dopasowane do efektów, które staramy się osiągnąć i stopnia uszkodzenia lakieru samochodu. Ponieważ pasty mogą być bardzo ścierne, istnieje wiele możliwości. Pasty polerskie można podzielić na takie, które służą do usuwania wad lakieru oraz lekkich zarysowań, które pozwalają uzyskać efekt lustra. Jeśli jesteś nowy w tego typu pracy i nie wiesz, jaką pastę polerską wybrać, najlepiej wybrać pastę, która jest mniej ścierna. Pasty polerskie mogą być również stosowane do polerowania szyb samochodowych lub szkła reflektorów. Sprawdź na sklep.motogo.pl/pasty-polerskie-c17.

W jakim celu stosuje się pastę polerską?

Pasta ta służy do polerowania lakieru samochodowego. Zawiera substancje ścierne, które pozwalają usunąć cienką warstwę lakieru, ale nie zarysować go. Dzięki temu będzie można usunąć lakier, który stracił swój oryginalny kolor lub się utlenił. Czasami udaje się usunąć trwałe rysy lub wyrównać niewielkie zadrapania powstałe w wyniku złej pielęgnacji samochodu. Dotyczy to również drobnych uszkodzeń parkingowych. Po oczyszczeniu lakieru nakłada się pasty polerskie na wszystkie powierzchnie samochodu.

Należy pamiętać, że politura do lakieru nie może być stosowana do czyszczenia. Konsekwencje zastosowania politury do lakieru, który nie jest dobrze oczyszczony mogą być poważne. Może to doprowadzić do poważnych zarysowań na karoserii samochodu.

Wypolerowany samochód

Jak używać pasty do polerowania lakieru?

Istnieje wiele technik, które można zastosować w tej sytuacji. Najpopularniejsze jest polerowanie ręczne, ale ma ono wiele wad. Zajmuje dużo czasu. Warto przyjrzeć się polerce elektrycznej. To rozwiązanie ma swoje minusy. Łatwo jest przesadzić z tym polerowaniem.

Przed przystąpieniem do prac należy dokładnie oczyścić karoserię. Ważne jest również zabezpieczenie taśmą papierową wszelkich elementów, których nie da się wypolerować. Dekontaminacja chemiczna i mechaniczna (glinkowanie), powinna być wykonana w celu oczyszczenia lakieru.

Ile lakieru jest potrzebne do pomalowania samochodu? To zależy od wielkości pojazdu i użytej pasty. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń producenta. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Praktycznie jedna butelka pasty lakierniczej powinna wystarczyć na co najwyżej jedno polerowanie samochodu.

W jakie kosmetyki samochodowe warto zainwestować?

Dobrymi kosmetykami samochodowymi, które warto mieć pod ręką, są nie tylko płyn do szyb i szampon do karoserii. Bardzo przydatne są również kosmetyki, za pomocą których można profesjonalnie wyczyścić tapicerkę samochodu lub tak zwane plastiki. Kosmetyki wysokiej jakości nie tylko usuną niechciane plamy i kurz, ale także zaimpregnują powierzchnie, chroniąc je przed działaniem różnych czynników. Do tapicerki skórzanej idealnie nadają się lotiony. Dzięki nim skóra staje się błyszcząca i miękka, a tym samym odporna na zarysowania czy pęknięcia.

Kosmetyki samochodowe to świetna inwestycja, ponieważ dzięki nim będziemy mogli profesjonalnie zadbać o samochód w zaciszu naszego garażu.