Trwa ładowanie proszę czekać ...

Portfel damski w różnym wydaniu. Jakie są rodzaje kobiecych portmonetek?

15 października 2019 0

Podczas gdy mężczyzna z reguły ogranicza użytkowanie portfela do przechowywania w nim pieniędzy, ewentualnie dokumentów, w przypadku kobiety portmonetka nierzadko ma pełnić funkcję mini torebki, efektownego dodatku do codziennego outfitu, czy też uroczego etui na kosmetyki oraz klucze. Dlatego też nie powinno dziwić, że znane marki proponujące wyroby galanteryjne typu Jan Polbis posiadają w swojej ofercie aż tak szeroki wachlarz rozmaitych rodzajów damskich portfeli. Poniżej przybliżymy ich kilka najpowszechniejszych wariantów.

Coś na wzór kopertówki

Większy gabarytowo niż standardowa sakiewka na drobniaki, mogący sporo pomieścić dzięki licznym przegródkom, z miejscem na fotografie, z reguły o prostokątnym kształcie – tak najczęściej prezentują się zdecydowanie najpopularniejsze modele kobiecych portfeli, to jest tak zwane mini-kopertówki. Na pierwszy rzut oka kojarzą się z miniaturowymi torebkami. Zazwyczaj są zapinane na magnes – jeden lub dwa – w zależności od designu. Otwierane jak koperta na listy, stąd też specyficzne nazewnictwo tej formy damskiej portmonetki. Doskonale sprawdza się na uniwersalny prezent, bowiem jest wyjątkowo praktyczny i świetnie nadający się na wszelkie okazje.

Podobne do kwadratu

Wyżej omówione malutkie warianty portfelowych kopertówek przeważnie cechują kobiety dojrzałe, które żyją w biegu, dlatego w swej portmonetce muszą mieć wiele różnorodności. Nieco młodsze damy wybierają natomiast dużo mniejsze gabarytowo warianty, w tym zwłaszcza popularne wśród tej grupy pań portfele „na raz-dwa”. Są one kwadratowe formą, mają oddzielne kieszonki, ale o wiele mniej niż mini-kopertówki. Jak wskazuje ich nazewnictwo – zaprojektowane zostały tak, by miały dwie charakterystyczne części i były składane na pół. Takie portfele czasem da się umieścić nawet w dżinsach czy niedużej torebce.

W wersji sportowej

Eleganckie portfele to najczęściej podłużne, prostokątne modele, które prezentują się naprawdę stylowo, zwłaszcza do kreacji z sukienkami, garsonkami czy kobiecymi płaszczami w roli głównej. Nie zawsze jednak taki fason pasuje do naszego stroju, w szczególności gdy mowa o ubiorze sportowym. Do typowo casualowych outfitów warto nabyć portfel „na raz-dwa-trzy”, który jest potrójnie składany. Nie zajmuje dużo miejsca, więc nadaje się do noszenia nawet w kieszeni luźniejszej bluzy czy dresów. Jest w nich przewidziana skrytka na gotówkę oraz niewielkie przegródki na podstawowe dokumenty typu prawo jazdy czy dowód osobisty.

Artykuł sponsorowany