Trwa ładowanie proszę czekać ...

Odzież sportowa - mądra inwestycja czy strata pieniędzy?

9 listopada 2021 0

Łatwo jest uwierzyć, że metki sportowe są drogie, a specjalistyczna odzież sportowa jest zbędna.

Rewolucja technologiczna XXI wieku wpływa również na branżę odzieżową. Producenci prześcigają się w poszukiwaniu innowacyjnych sposobów przetwarzania włókien i ulepszania istniejących materiałów, aby sportowcy czuli się bardziej komfortowo. Wszystko to wiąże się z kosztami.

Droższa odzież sportowa to nie tylko nazwa marki i modny krój, który fajnie wygląda na siłowni, ale także inwestycja w bezpieczeństwo i jakość treningu. Co otrzymujemy za nasze pieniądze, kupując profesjonalną odzież sportową?

1. TRWAŁOŚĆ I WYTRZYMAŁOŚĆ

Twoje ubrania narażone są na ciągłe rozciąganie, tarcie i trudne warunki atmosferyczne. Odzież sportowa musi wytrzymać o wiele więcej niż ubrania, które nosisz na co dzień. Profesjonalne legginsy na siłownię nie rozerwą się, gdy je rozciągasz, a wysokiej jakości koszulka nie pęknie na szwach.

Odzież sportowa, która się poci, będzie prana częściej, zazwyczaj po jednym treningu. Inwestycja w wytrzymałe materiały to gwarancja ich trwałości. Zwykłe ubrania wykonane są z tkanin, które łatwo ulegają zniszczeniu podczas częstego prania. Mogą się podrzeć lub rozciągnąć, a po kilku miesiącach trafiają do kosza. Choć cena profesjonalnej koszulki sportowej może wydawać się wysoka, to jest ona droższa niż konieczność kupowania co kilka miesięcy nowszych wersji.

2. DLA OCHRONY ZDROWIA I ZAPOBIEGANIA URAZOM

Specjalistyczna odzież sportowa została zaprojektowana tak, aby chronić Twoje ciało i zapobiegać urazom. Trening może być bezpieczniejszy dzięki odpowiedniej odzieży.

Legginsy wykonane z dowolnego materiału lub zwykły bawełniany T shirt wchłaniają pot jak gąbka. Mokry, szorstki materiał ociera się o skórę i powoduje oparzenia. Odzież sportowa wykonana z profesjonalnych tkanin jest lekka i skutecznie odprowadza pot. Zapobiega to bolesnym otarciom oraz hamuje rozwój bakterii.

Wygodne legginsy sportowe do ćwiczeń na siłowni zapewniają większy komfort i swobodę ruchów.
Zapewniają większą wygodę i swobodę ruchów, co sprawia, że są bardziej przydatne podczas treningu.
Solidne buty to coś więcej niż modny element miejskiego stylu - dobrze dopasowane buty mają za zadanie chronić stopę przed poważnymi urazami. Zapobiegają poślizgom, stabilizują stopę i zapewniają amortyzację. Buty wykonane z tańszych materiałów nie przywiązują dużej wagi do technologii i często kopiują projekty popularnych marek sportowych. Utrudnia to trening mięśni i stawów w takich butach.

3. NOWOCZESNE TKANINY: POPRAWA KOMFORTU TRENINGU

Profesjonalni producenci odzieży sportowej stale poszukują nowych technologii i tkanin, które ułatwią sportowcom trening.

Nowoczesne materiały skuteczniej regulują temperaturę ciała, szybciej schną i lepiej odprowadzają pot niż zwykła bawełna, która szybko staje się ciężka i niewygodna. Pocący się strój nie tylko ułatwia chorowanie, ale także utrudnia trening.

Jony srebra mogą być wykorzystywane do produkcji najwyższej jakości odzieży sportowej. Pomagają one odprowadzać wilgoć.
Jony srebra można znaleźć w najwyższej jakości odzieży sportowej.
Pomagają one odprowadzać wilgoć.

Na przykład, tkaniny stosowane w odzieży do biegania chronią sportowców przed deszczem i zimnem. Specjalistyczne materiały są wodoodporne, ale również oddychające. To przeciwieństwo tańszych rozwiązań, które chronią przed deszczem, ale nie przepuszczają powietrza i zbierają pot.

Nieprzyjemne zapachy i pot mogą powodować gromadzenie się bakterii. Wielu producentów odzieży sportowej dodaje do swoich materiałów srebro, aby wyeliminować ten nieprzyjemny zapach.

Tkanina to nie to samo, co materiał. Ważny jest sposób, w jaki surowiec jest przekształcany w tkaninę. Zaawansowana produkcja oznacza nie tylko wyższe koszty, ale również lepszą jakość, trwałość i jakość. Odzież sportowa wysokiej jakości nie będzie sztywna, źle skrojona, ani wykończona ścierającymi się szwami.

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ

Odzież sportowa nie jest czymś, na czym można oszczędzać. To inwestycja, która zwróci się w komforcie, bezpieczeństwie i wynikach. Dostosowując odzież do dziedziny, w której trenujesz, możesz poprawić jej jakość i skuteczność. Solidna odzież na siłownię będzie służyć przez całe życie.