Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co to jest chlorofil?

15 sierpnia 2018 0

Nazywany „krwią roślin” lub „zieloną krwią” chlorofil, stanowi bardzo ważny składnik nie tylko dla wszystkich roślin, ale również dla organizmu ludzkiego. Czym jest chlorofil i jaki jest jego wpływ na nasze zdrowie? Skad możemy pozyskać ten niezwykle cenny składnik?

Czym jest „zielona krew”?

Chlorofil to grupa organicznych związków chemicznych, występujących między innymi w roślinach, algach i bakteriach fotosyntetyzujących. Ich funkcja w organizmach przeprowadzających fotosyntezę polega na wychwytywaniu kwantów światła i przekazywanie energii wzbudzenia do centrum reakcji fotoukładu, skąd wybijane są elektrony, spożytkowane następnie w dalszych etapach fotosyntezy. Zawartość chlorofili w organizmach fotosyntetyzujących ma również wpływ na ich piękną i soczystą, zieloną barwę.

Dlaczego chlorofil jest tak ważny dla ludzi?

Co ciekawe, chlorofil nazywany jest „płynną energią słoneczną”. Jest on bowiem dla nas tak samo ważny jak promienie słoneczne. Wpływ chlorofilu na nasz organizm jest wręcz niezwykły. Jego cząsteczki są bardzo podobne do cząsteczek hemu, występujących w ludzkiej krwi. „Zielona krew” uzdrawia nasze narządy oraz je oczyszcza. Co wiecej, potrafi niszczyć takie jak chorobotwórcze bakterie, grzyby, komórki rakowe i inne. Rośliny zielone, cechujące się wysoką zawartością tlenu w chlorofilu i bogactwem składników odżywczych, są najbardziej zasadowym pożywieniem, jakie istnieje na naszej planecie.

"Chlorofil przeciwdziała chorobie cukrzycowej oraz nowotworom. W badaniach zostało dowiedzione, że chlorofil zmniejsza uszkodzenia DNA i niszczy komórki rakotwórcze (m.in. dzięki zawartości prowitaminy A, czyli karotenu). Chlorofil w płynie może pozbyć się z organizmu wszystkich substancji rakotwórczych nawet w ciągu jednej doby" - https://duochlorofil.pl/

Chlorofil zwiększa liczebność czerwonych krwinek we krwi, dostarcza żelaza, wspomaga leczenie anemii oraz zwiększa krzepliwość krwi w przypadkach hemofilii. Obniża również zapotrzebowanie na insulinę, wspiera leczenie cukrzycy, a także wzmacnia czynność tarczycy i trzustki. Co wiecej, pomaga on oczyścić wątrobę, poprawia jej funkcjonowanie oraz zwalcza zapalenia wątroby. Chlorofil pomaga także pokonać nieżyty, przeciwdziała stanom zapalnym takim jak: bóle gardła, ropotoki, zapalenia dziąseł, zapalenia i owrzodzenia błony śluzowej żołądka i jelit. Leczy on również wszelkie stany zapalne skóry, stawów oraz łagodzi ból związany ze stanami zapalnymi. Dodatkowo, chlorofil usuwa nieprzyjemny oddech i zapach ciała, oczyszcza zęby i dziąsła przy ropotoku, spełnia rolę doskonałego płynu do płukania ust przed zabiegami stomatologicznymi. „Krew roślin” wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również wygląd i samopoczucie. Gdy nasza dieta jest bogata w chlorofil, a nasz organizm jest dotleniony i zregenerowany, możemy się cieszyć nie tylko zdrowiem, ale również pięknym i młodzieńczym wyglądem. Chlorofil pomaga również walczyć organizmowi z objawami zmęczenia i stresu.

DuoLife chlorofil

DuoLife Chlorofil - forma płynna. Suplement diety od DuoLife (fot. https://duochlorofil.pl/)

Skąd pozyskać chlorofil?

Lista zalet chlorofilu jest bardzo imponująca.  Jego wpływ na nasz organizm jest niesamowity, dlatego naprawdę warto zadbać o to, aby dostarczać go sobie regularnie. Naturalnie występuje on w warzywach o zielone barwie, dlatego tak ważne jest, aby zagościły w naszej diecie codziennej na dobre. To właśnie dlatego naukowcy podkreślają, jak ważne jest dostarczanie sobie sporej ilości warzyw. Jeżeli pragniesz dostarczyć sobie dużą i łatwo przyswajalną ilość „zielonej krwi”, możesz sięgnąć po chlorofil w płynie. Chlorofil firmy DuoLife jest to kombinacja naturalnych, cennych składników, które pozwolą Ci utrzymać swój organizm w jak najlepszym stanie przez długi czas. Zawarte w nim jęczmień, chlorella, olejek miętowy, chlorofilina oraz lucerna, mają niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm. Pozwolą zregenerować organizm, a także zadbać o zdrowy i promienny wygląd.